Mukaan työhön

Tervetuloa mukaan rukoilemaan Suomen Vapaakirkon Kesäjuhlien 2017 puolesta! Tervetuloa myös mukaan käytännön toteutukseen. Voit tiedustella talkootehtäviä suoraan kunkin tehtäväalueen vastuuhenkilöltä.

Lasten juhlille (3-11v) voit ilmoittautua mukaan vastuuseen vaikka vain yhteen hoitovuoroon. Erityisesti koululaisten puolella on vajetta ohjaajista.
Ilmoittaudu täyttämällä lomake tästä linkistä.

Työryhmien vetäjien yhteystiedot

Ryhmä Vastaava puh sähköposti
Järjestelypäällikkö Markus Tuomola 0504312925 markus.tuomola(at)pikku.fi
Järjestelypäällikkö Hannele Rantanen 0445184856 merjahannele.rantanen(at)gmail.com
Talous Sauli Palmu 0407352566 sauli.palmu(at)fimnet.fi
Kanslia Milja Kaustio 0503422882 milja.kaustio(at)gmail.com
Työntekijöiden kotimajoitus Sirpa Linne 0400402220 sirpalinne(at)gmail.com
Yhteismajoitus Markku Viljanen 0503747799 mark.viljanen(at)gmail.com
Hankinta/ myynti Pekka Matilainen 0443556125 pekka.matilainen(at)viadia.fi
myynnin tiimi Raimo Rantanen 0445615790 raimoktrantanen(at)outlook.com
Kahvilateltta Tarja Mura 0400861000 tarja.mura(at)gmail.com
Rakentaminen Mohamad Jawad 0456688343 mohamadjawad(at)icloud.com
Liikenne Jaakko Heikkilä 0405223219 jaakkotheikkila(at)gmail.com
Kuljetus Markus Silvola 0405250864 silvola.markus(at)gmail.com
Tekniikka, hotellimajoitus Markus Tuomola 0504312925 markus.tuomola(at)pikku.fi
Siivous Kaisa Siistonen 0449152787 kaisa.siistonen(at)windowslive.com
Järjestyksen valvonta Jari Nurmisto 0442037799 jari.nurmisto(at)elisanet.fi
Kolehti Stephen Toms 0505574065 stephen(at)toms.fi
Markkinointi Jukka Laine 0401938688 asiakaspalvelu(at)ojakadunmainostoimisto.fi
Media/ tiedotus Karoliina Leikkari 0504350900 karoliina.leikkari(at)paiva.fi
Ensiapu Heli Keränen 0503738074 heli.keranen(at)elisanet.fi
Ehtoollinen Jaana Vuoristo 0407759915 kari.vuoristo(at)gmail.com
Ehtoollinen Kari Vuoristo 0405259621
Sielunhoitotilat Kaisa Siistonen 0449152787 kaisa.siistonen(at)windowslive.com
Kutsuvieraat Outi Kortevaara 0445560466 kortevaara(at)gmail.com
Tulkkaus Sini Niemelä 0404102137 sini(at)svk.fi
Juhlanäyttely Pekka Matilainen 0443556125 pekka.matilainen(at)viadia.fi
Lasten ohjelma ja tarha Laura Hiekkanen 0408309263 laura.hiekkanen(at)svk.fi
Varkit Juhani Huuskonen 0405110674 juhani.huuskonen(at)svk.fi
Nuoret Juhani Huuskonen 0405110674 juhani.huuskonen(at)svk.fi
Nuoret Mohamad Jawad 0456688343 mohamadjawad(at)icloud.com
Nuoret Mikko Ohra-Aho 0504065286 mikko.ohra.aho(at)gmail.com
Esirukousryhmä Mervi Putkonen 0432005881 merviputkonen(at)hotmail.com
Paikkavaraukset ja aikataulut Arto Oinonen 0405519200 arto.k.oinonen(at)gmail.com
Kesäjuhlaoppaat Sami Haakana 0405226083 sami.haakana(at)outlook.com
Tuotantotiimi Kaisu Paloheimo 0405418878 kaisu.paloheimo(at)cimson.fi