Mukaan työhön

Tervetuloa mukaan rukoilemaan Suomen Vapaakirkon Kesäjuhlien 2018 puolesta! Tervetuloa myös mukaan käytännön toteutukseen. Voit tiedustella talkootehtäviä suoraan kunkin tehtäväalueen vastuuhenkilöltä.

Työryhmien vetäjien yhteystiedot

Tiimi Tiiminvetäjä Puhelin sähköposti
Järjestelyvastaava Pertti Hannula 044 211 8816 pertti.hannula@hotmail.com
Tuottaja  Jussi Tarri 0400 598 869 jussi.tarri@lsab.fi
Siivous Maria-Leena Perttula 0400 809 282
ja Marketta Rönni 0400 830 590 marketta.ronni@gmail.com
Tiedotus Riikka Lähde 040 827 9004 riikkalahde@gmail.com
Ensiapu Reino Alho 040 575 7763 reino@alho.fi
Juhlanäyttely Petri Vettenniemi 040 657 7657 petrivettenniemi@gmail.com
Nuorten juhlat Janne Hirvelä 050 338 8716 janne.hirvela@hotmail.com
Varhaisnuoret Eija Viljanen 040 557 8384 viljanen.eija@dnainternet.net
Lasten juhlat Satu Klemm 050 355 7586 satu.klemm@dnainternet.net
Vauvala Niina Tapio 044 350 0240 niina.m.nasila@suomi24.fi
Esirukoustiimi Maija-Liisa Koskipää 040 743 8001 m-l.koskipaa@pp.inet.fi
Evankelioimistiimi Kalle Mäenpää 040 736 8325 kallemaenpaa@outlook.com
Ehtoollinen ja sielunhoito Lasse Juhala 044 577 8783 lasse.juhala@gmail.com
Kutsuvieraat Aki Ruotsala 050 546 3576 aki.ruotsala@gmail.com
Turvallisuus ja järjestyksenvalvonta Sari Nordlund 045 118 6767 sari.nordlund@elisanet.fi
Kolehti Eija Vainio 050 336 5649 evainio66@gmail.com
Markkinointi Aki Ruotsala 050 546 3576 aki.ruotsala@gmail.com
Majoitus Altti Kiova 0440 300 719 altti.kiova@gmail.com
Myynti: kahvilat ja ruokapalvelut Teppo Toivanen 040 825 8751
050 513 6570
teppo@lauha.fi
Talous Marjo Lehto 044 710 3157 marjo.lehto@samk.fi
Kanslia Marjaana Mäenpää 041 443 2871 maenpaa.marjaana@gmail.com
Rakentaminen Eino Niemi 0400 598 205 eino.niemi@pp.inet.fi
Liikenne Heikki Ellä 050 409 7505 heikkiella@gmail.com
 Kuljetus  Veli-Matti Annala  050 597 4603  annala.vm@gmail.com