Mukaan työhön

Tervetuloa mukaan rukoilemaan Suomen Vapaakirkon Kesäjuhlien 2019 puolesta! Tervetuloa myös mukaan käytännön toteutukseen. Voit tiedustella talkootehtäviä suoraan kunkin tehtäväalueen vastuuhenkilöltä.

Työryhmien vetäjien yhteystiedot

Sektori Ryhmäesimies Sähköposti Puhelin
Juhlaisäntä Tapio Annala tapio.annala@svk.fi 044 057 6205
Järjestelyvastaava Eero Voutilainen eerovoutilainen@gmail.com 044 290 9611
Talous Kari Junkkala
Kanslia Raimo Hätinen rhatinen@gmail.com
Majoitus Auli Nissinen atomi.mimmi@gmail.com 0400 690 176
Rakentaminen, näyttelyt Hannu Tourunen hannu.tourunen@viadia.fi 044 355 6941
Siivous Mervi Tulander mervitulander3@gmail.com 050 346 4127
Leena Hartikainen 0400 488 561
Tulkkaus
Tiedotus Karoliina Leikkari karoliina.leikkari@svk.fi 050 435 0900
Ensiapu Voitto Aittola voitto.aittola@dnainternet.net 044 261 2301
Nuorten juhlat Tommi Koivunen tommi.koivunen@svk.fi 050 308 0843
Varhaisnuoret Pirjo Korpela pirjo.korpela@svk.fi 050 448 7939
Lasten juhlat Pirjo Korpela pirjo.korpela@svk.fi 050 448 7939
Johannes Rinne johrinne@gmail.com 044 524 4475
Vauvala Pirjo Korpela pirjo.korpela@svk.fi 050 448 7939
Ehtoollinen ja sielunhoito Mirja Tammisto  mirja.tammisto@gmail.com
Pauli Kärki
Kutsuvieraat Mervi Hakulinen mervi.hakulinen@burha.net 0400 717 563
Turvallisuus / Järjestyksenvalvojat Sari Nordlund sari.nordlund@elisanet.fi  050 3519934
Jorma Suomela
Kolehti Keijo Hartikainen 040 5791295
Markkinointi Johannes Rinne johrinne@gmail.com 044 52 44475
Myynti:ruokapalvelut Sami Järvinen sami.jarvinen1@gmail.com 044 0200086
Myynti: kahvilat Helena Hagert helenahagert_7@hotmail.com 044 505 1529
Ohjelmapalvelu Immo Niemelä immo.niemela@svk.fi 041 443 5311
Joel Kettunen joel.ket@gmail.com 050 5169775
Äänentoisto,radio,tv Ostopalvelu
Äänentoisto kirkolla Pasi Nupponen paspo48@gmail.com 040 411 9665
Rakentaminen Hannu Tourunen hannu.tourunen@viadia.fi 044 355 6941
Liikenne Jussi Atrokoski jussi.atrokoski@sakky.fi
Kuljetus Markku Silvennoinen markkukaleva@gmail.com 040 1816101