Mukaan työhön

Tervetuloa mukaan rukoilemaan Suomen Vapaakirkon Kesäjuhlien 2019 puolesta! Tervetuloa myös mukaan käytännön toteutukseen. Voit tiedustella talkootehtäviä suoraan kunkin tehtäväalueen vastuuhenkilöltä.

Työryhmien vetäjien yhteystiedot

Sektori Ryhmäesimies Sähköposti Puhelin
Juhlaisäntä Tapio Annala tapio.annala@svk.fi 044 057 6205
Järjestelyvastaava Eero Voutilainen eerovoutilainen@gmail.com 044 290 9611
Juhani Korhonen juhani.korhonen@live.fi 040 910 026
Kari Junkkala
Talous Kari Junkkala
Kanslia Raimo Hätinen rhatinen@gmail.com
Majoitus Auli Nissinen atomi.mimmi@gmail.com 0400 690 176
Rakentaminen, näyttelyt Hannu Tourunen hannu.tourunen@viadia.fi 044 355 6941
Alpo Tuomilinna 044 358 0068
Leif Hagert leif.hagert@gmail.com 045 128 0490
Siivous Mervi Tulander mervitulander3@gmail.com 050 346 4127
Leena Hartikainen 0400 488 561
Tulkkaus
Tiedotus Karoliina Leikkari karoliina.leikkari@svk.fi 050 435 0900
Titi Reijonen titireijonen@gmail.com 050 490 6466
Joel Kettunen joel.ket@gmail.com 044 516 9775
Ensiapu Arto Salonen artosalonen63@gmail.com 040 828 7147
Voitto Aittola voitto.aittola@dnainternet.net
Viljami Kähkönen
Nuorten juhlat SVN, Teppo Lehtomäki teppo_lehtomaki@hotmail.com 045 633 2525
Varhaisnuoret Pirjo Korpela pirjo.korpela@svk.fi 050 448 7939
Lasten juhlat Pirjo Korpela pirjo.korpela@svk.fi 050 448 7939
Johannes Rinne
Vauvala Pirjo Korpela pirjo.korpela@svk.fi 050 448 7939
Esirukoustiimi
Evankelioimistiimi Teppo Lehtomäki teppo_lehtomaki@hotmail.com 045 633 2525
Ehtoollinen ja sielunhoito Mirja Tammisto 0500 317 179
Pauli Kärki
Kutsuvieraat Marjut Waltanen
Turvallisuus Kari Junkkala
Jorma Suomela
Kolehti Keijo Hartikainen
Markkinointi Teppo Lehtomäki teppo_lehtomaki@hotmail.com 045 633 2525
Johannes Rinne johrinne@gmail.com
Myynti: kahvilat ja ruokapalvelut Anne Lehtomäki
Pasi Nupponen paspo48@gmail.com
Helena Hagert helenahagert_7hotmail.com 044 505 1529
Ohjelmapalvelu Immo Niemelä immo.niemela@svk.fi 041 443 5311
Joel Kettunen joel.ket@gmail.com 044 516 9775
Äänentoisto,radio,tv Ostopalvelu
Äänentoisto kirkolla Pasi Nupponen 040 411 9665
Rakentaminen Hannu Tourunen hannu.tourunen@viadia.fi 044 355 6941
Alpo Tuomilinna 044 358 0068
Leif Hagert 045 128 0490
Liikenne Miika Annala miikatapio.annala@luukku.com 044 355 0488
Pasi Lepistö
Jarmo Jokiniemi 040 965 0055
Kuljetus Terno Lindgren 044 355 6126
Markku Silvennoinen markkukaleva@gmail.com 044 785 4118
Juha Luhtala juha.luhtala1@gmail.com